هنرمندنیوز: به نقل از هالیوود ریپورتر، پردرآمدترین بازیگران هالیوود، از جمله مریل استریپ و اپرا وینفری، هر یک حداقل یک میلیون دلار به برنامه کمک‌رسانی اضطراری به اعتصاب‌کنندگان اهدا کرده‌اند.

انجمن بازیگران به این ترتیب تاکنون بیش از ۱۵ میلیون دلار از بازیگران پردرآمد هالیوود کمک مالی دریافت کرده تا به هنرمندانی که در جریان اعتصاب بازیگران با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند کمک کند.

جورج کلونی، مت دیمون، لئوناردو دی کاپریو، هیو جکمن، دواین جانسون و نیکول کیدمن از جمله کسانی هستند که یک میلیون دلار یا بیشتر اهدا کرده‌اند.

جنیفر لوپز و بن افلک، رایان رینولدز و بلیک لایولی، جولیا رابرتز و آرنولد شوارتزنگر هم با کمک‌های مالی قابل توجه وارد میدان شده‌اند.

انجمن بازیگران بنیادی غیرانتفاعی است که از سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است و اکنون با حمایت بازیگران پردرآمد تلاش می‌کند تا اعتصابی که تولید در هالیوود را تا حد زیادی متوقف کرده، ادامه دهد.

دواین جانسون نخستین چهره‌ای بود که قدم پیش گذاشت و پس از آن به سرعت جورج کلونی و مریل استریپ این راه را دنبال کردند.

استریپ با انتشار بیانیه‌ای نوشت: روزهایی را به یاد می‌آورم که به عنوان پیشخدمت، نظافتچی، تایپیست کار می‌کردم، حتی زمانی را به یاد می‌آورم که در خط بیکاری بودم. حالا خوش شانس هستم که می‌توانم از کسانی حمایت کنم که می‌خواهند مبارزه کنند. ما با هم در برابر این شرکت‌های قدرتمند که می‌خواهند انسانیت، کرامت انسانی و حتی انسان‌ها را از حرفه ما خارج کنند، خواهیم ایستاد.

کلونی هم در بیانیه‌ای گفت: ما روی شانه‌های افرادی مانند بت دیویس و جیمی کاگنی ایستاده‌ایم و زمان آن رسیده که نسل ما هم تلاش خودش را بکند.

اعضای انجمن بازیگران در ماه جولای پس از اینکه نتوانستند با استودیوها و پخش کننده‌ها برای تنظیم قرارداد جدید به توافق برسند، مانند انجمن نویسندگان آمریکا وارد اعتصاب شدند.