هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی، فیلم سینمایی «شهر خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی رضا محقق از ۱۱ مرداد در سینماهای فرانسه اکران عمومی می‌شود.

احمد بهرامی پیش از این برای ساخت «شهر خاموش» که هنوز در ایران اکران نشده است، جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» را به دست آورده است.

از رضا محقق تهیه کننده این اثر در حال حاضر فیلم سینمایی «دِرب» به کارگردانی هادی محقق در سینماهای فرانسه روی پرده است و بیش از ۲۰ هزار تماشاگر داشته است.

در فیلم «شهر خاموش» به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی رضا محقق، بازیگرانی چون باران کوثری، علی باقری، بابک کریمی، بهزاد دورانی، محسن مهری دروی، کریم و حبیب شراهی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: بمانی به جرم قتل شوهرش۱۰ سال را در زندان سپری کرده است و فرزندش را به خانواده شوهرش دادند. او که به طور موقت آزاد می شود، بلافاصله به دنبال پسرش می گردد. بمانی به کارگاه اسقاط ماشین می‌رود که ابی، برادر شوهرش در آنجا کار می‌کند اما ادعا می کند که از سرنوشت پسرش چیزی نمی‌داند …

«شهر خاموش» دومین اثر بلند سینمایی احمد بهرامی پس از فیلم «دشت خاموش» است که موفق به کسب جایزه افق‌های ونیز شده بود. این دو فیلم اشتراکاتی در سبک ساخت دارند که به عنوان سبک فیلمسازی بهرامی شناخته می‌شوند.

عوامل «شهر خاموش» عبارتند از نویسنده و کارگردان: احمد بهرامی، مدیر فیلمبرداری: مسعود امینی‌تیرانی، مدیر صدابرداری: محمد شاه‌وردی، طراح گریم: ایمان امیدواری، برنامه‌ریز: صالح غربی‌جوان، طراح لباس: ناهید عزیزی صدیق، طراح صحنه: احمد بهرامی، اجرای صحنه: مصطفی جمالی، مدیر صحنه: محدث یوسفی و عیسی خیبرمنش، تدوین: مصطفی وزیری، موسیقی: فواد قهرمانی، مدیر تدارکات: محمد وطن‌چی، منشی صحنه: مهران رضایی، گروه کارگردانی: آرش کرد، ایمان عزیزی صدیق و اهورا بهرامی، تولید: محمود بهرامی و امیر نوری، عکاس: مجید محبوبی‌راد، طراح پوستر: احسان برآبادی، سرمایه‌گذار: سی‌تلکام، پخش بین الملل علی قاسمی، مدیر روابط عمومی: نغمه دانش‌آشتیانی، تهیه‌کننده: رضا محقق.