هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، مراسم تودیع سیدمهدی جوادی و معارفه مجید زین‌العابدین مدیران عامل سابق و جدید بنیاد سینمایی فارابی صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲) در سالن عباس کیارستمی این بنیاد برگزار شد.

سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر ، معاون حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خدا را شکر حال عمومی آقای خزاعی بهتر است. بنیاد سینمایی فارابی خانه امید سینمای ایران و موتور محرکه آن است. گرم و پر رونق بودن آن اثر مثبتی بر کلیت سینمای ایران دارد و شاید نهادی به اهمیت آن در سینمای ایران نداشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه دکتر جوادی حدود دو سال با همت و سلیقه تولیدات سینمایی و برگزاری رویدادهای مختلف در فارابی را اداره کرد و در وزارت ارشاد قدردان ایشان هستیم، افزود: ایشان مثل فرمانده‌ای در‌ دوران سخت جنگ به داد سینما رسید و چنین نقشی را ایفا کرد و این‌دست جابه‌جایی‌ها هرگز به معنای ضعف نیست بلکه برای تغییر و توقع فزاینده برای رسیدن به قله‌های بالاتر است، بنابراین با افتخار از ظرفیت دکتر جوادی در وزارت فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در مسئولیت مهم دیگری استفاده خواهیم کرد.

هاشمی در پایان ادامه داد: امروز مفتخر هستیم تا مجید زین‌العابدین را به عنوان چهره‌ای با اخلاق و توانمند در جبهه رسانه‌ای و فرهنگی انقلاب در سکان مدیرعاملی فارابی معرفی ‌کنیم،  امیدواریم در دوره مدیریت ایشان خانه امید سینمای ایران یعنی فارابی در حوزه تولیدات و رویدادهای مختلف بر مدار همیشگی‌اش بچرخد و هم در فرم و هم در محتوا قله‌های رفیعی را فتح کند. ما با همکاری خانواده سینمای ایران تمام قد حمایت‌های بیش از پیش برای تحقق این اهداف خواهیم داشت.