هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»، این رویداد امروز پنجشنبه ۲۲ تیرماه و در سومین و آخرین روز اکران آثار در سینما «فرهنگ» تهران، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

اکران فیلم‌ها در سالن شماره یک سینما فرهنگ، با نمایش فیلم «هناس» در سانس ۱۴ آغاز می‌شود و در ادامه فیلم‌های «بدون قرار قبلی» در سانس ۱۶، «سرهنگ ثریا» در سانس ۱۸ و «اخت‌الرضا» در سانس ۲۰ در این سالن روی پرده می‌روند.
در سالن شماره دو سینما فرهنگ هم که به اکران فیلم‌های مستند و کوتاه اختصاص پیدا کرده است، در ساعت ۱۴ دو فیلم مستند «کل فاطمه» و «لوتوس» به نمایش در می‌آید. در سانس ساعت ۱۶ هم مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» روی پرده می‌رود.
فیلم‌های کوتاه «لیلا»، «محافظ مادرم»، «مرگ پروانه»، «جا‌ن‌داد» و «گجو» هم در سانس ساعت ۲۰ در سالن شماره دو سینما فرهنگ به نمایش گذاشته می‌شود.
سالن شماره دو در سانس ۱۸ تا ۲۰ میزبان برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثار خواهد بود.
سانس صبح‌گاهی سالن شماره ۳ سینما فرهنگ از ساعت ۱۰:۳۰ میزبان برگزاری نشست پژوهشی «راه‌کارهای تقویت تحکیم خانواده در فرآیند جهانی شدن و ضرورت ارائه الگوهای خانواده ایرانی و اسلامی» خواهد بود که در قالب نشست‌های تخصصی اولین جشنواره فیلم «حوا» برگزار می‌شود.
سالن شماره سه این سینما از ساعت ۱۷:۳۰ به اکران فیلم‌های بخش بین‌الملل اختصاص دارد که در سانس اول مستند «Angels of sinjar» از کشور لهستان به نمایش درمی‌آید.
در سانس ۱۹:۳۰ هم فیلم کوتاه «Windy Days Cloudy Life» از کشور چین و فیلم کوتاه «من کودا هستم» از ایران روی پرده می‌رود.
سانس ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ سالن شماره سه در روز آخر اکران فیلم‌های جشنواره در سینما فرهنگ، به برگزاری نشست تخصصی با فیلمسازان کوتاه و مستند بخش بین‌المللی اختصاص خواهد داشت.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به دبیری مهدیه‌سادات محور، با نمایش ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه داستانی و مستند در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۳ تیر در ۱۳ استان کشور و از ۲۰ تا ۲۳ تیر در تهران برگزار می‌شود. این رویداد به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری نهادها و مراکز فرهنگی و‌ هنری راه‌اندازی شده است و موضوع محوری «سینما، زن و خانواده» را دنبال می‌کند.