هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»، این رویداد امروز چهارشنبه ۲۱ تیرماه و در دومین روز اکران آثار در سینما «فرهنگ» تهران، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
اکران فیلم‌ها در سالن شماره یک سینما فرهنگ، با نمایش فیلم «یدو» در سانس ۱۴ آغاز می‌شود و در ادامه فیلم‌های «رمانتیسم عماد و طوبا» در سانس ۱۶، «عطرآلود» در سانس ۱۸ و «کاپیتان» در سانس ۲۰ در این سالن روی پرده می‌روند.
در سالن شماره دو سینما فرهنگ هم که به اکران فیلم‌های مستند و کوتاه اختصاص پیدا کرده است، در ساعت ۱۴ دو فیلم مستند «چشم‌ها دست‌ها» و «گالین» به نمایش در می‌آید. در سانس ساعت ۱۶ هم مستند «بانو» روی پرده می‌رود.
فیلم‌های کوتاه «اتاق عقد»، «باشه برای فردا»، «وضعیت اورژانسی»، «یک به توان بی‌نهایت» و «نشنیدن» هم در سانس ساعت ۲۰ در سالن شماره دو سینما فرهنگ به نمایش گذاشته می‌شود.
سالن شماره دو در سانس ۱۸ تا ۲۰ میزبان برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثار خواهد بود.
سانس صبح‌گاهی سالن شماره ۳ سینما فرهنگ از ساعت ۱۰:۳۰ میزبان برگزاری نشست پژوهشی «بررسی راهکارهای تقویت نقش و جایگاه زن و خانواده در جامعه» خواهد بود که در قالب نشست‌های تخصصی اولین جشنواره فیلم «حوا» برگزار می‌شود.
سالن شماره سه این سینما از ساعت ۱۵:۳۰ به اکران فیلم‌های بخش بین‌الملل اختصاص دارد که در سانس اول فیلم «Fighting for my sunshine» به نمایش درمی‌آید. در سانس ۱۹:۳۰ هم مستند «Lei» و فیلم کوتاه «Last New Year» روی پرده می‌رود. سانس دوم این سالن در ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ به برگزاری نشست تخصصی با فیلمسازان بخش بین‌المللی اختصاص خواهد داشت.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به دبیری مهدیه‌سادات محور، با نمایش ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه داستانی و مستند در بازه زمانی تا ۲۳ تیر در ۱۳ استان کشور و از ۲۰ تا ۲۳ تیر در تهران برگزار می‌شود. این رویداد به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری نهادها و مراکز فرهنگی و‌ هنری راه‌اندازی شده است و موضوع محوری «سینما، زن و خانواده» را دنبال می‌کند.