هنرمندنیوز: نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، با آغاز سانس اکران فیلم‌ها از ساعت ۱۰ صبح شروع به کار کرد و در نخستین برنامه، این رویداد با نمایش فیلم سینمایی «هوک» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی پور در پردیس سینمایی کاپری گرگان آغاز شد.

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: استان گلستان در کنار ۱۲ استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، همدان، قم، قزوین، کرمانشاه، مازندران، گیلان، تهران و البرز میزبان این رویداد سینمایی هستند.

رضا یازرلو اظهار کرد: نخستین جشنواره بین المللی فیلم «حوا» با اکران ۳۱ فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و فیلم مستند به مدت چهار روز در پردیس سینمایی کاپری مرکز استان گلستان در چهار سانس ۱۰ تا ۱۲، ۱۳ تا ۱۵، ۱۵ تا ۱۷ و ۱۷ تا ۱۸:۳۰ آغاز شده و ۱۵ فیلم کوتاه، ۱۰ فیلم مستند و ۶ فیلم سینمایی تا روز جمعه بیست و سوم تیرماه به‌طور رایگان به نمایش درمی‌آید.

وی افزود: هوک، سرهنگ ثریا، شهربانو، اخت الرضا، کاپیتان و هفت بهار نارنج از جمله فیلم‌های سینمایی هستند که در این جشنواره به نمایش درمی آیند.

یازرلو گفت: از جمله فیلم های کوتاه این جشنواره هم اسما، پرتاب ناگهانی یک فیل، یک حلقه معمولی، تی یَره، ۳۲۳ ماه و چند هفته و چند روز، اتاق عقد، باشه برای فردا، وضعیت اورژانسی، یک به توان بی نهایت، نشنیدن، لیال، محافظ مادرم، مرگ پروانه، جان داد و کجو است.

وی بیان کرد: واهگ، دیوارهای نخی، چشم ها دست ها، گالین، هیچکس منتظرت نیست، کل فاطمه، لوتوس، مقصد المپیک، چلچالی سفری و بانو هم از جمله فیلم های مستندی بوده که در نخستین جشنواره فیلم «حوا» به نمایش گذاشته می شود.

بانوان تاثیرگذار گلستانی در اختتامیه جشنواره «حوا» تجلیل می شوند

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: جشنواره بین المللی فیلم «حوا» با شعار «ما پای خانواده ایستاده ایم»، با محوریت زنان و به ویژه خانواده و نقش اجتماعی آنها برگزار شده و نقش زنان در صیانت از خانواده و ارتقا سلامت خانواده یکی از اهداف مهم این رویداد فرهنگی و هنری است.

رضا یازرلو افزود: اکران آثار سینمایی نخستین جشنواره بین المللی فیلم «حوا» در گلستان از جمله آثار برگزیده فیلم فجر با موضوع دختران بوده است.

وی اظهار داشت: آثار فیلم مستند و فیلم کوتاه هم تولیدات خانه مستند تجربی و انجمن سینمای جوان ایران است.

وی بیان کرد: همزمان با مراسم اختتامیه این رویداد از بانوان شاخص اثرگذار و موثر فرهنگی، هنری و اجتماعی استان گلستان تجلیل می شود.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «حوا» به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در کشور برگزار می شود.

مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.