هنرمندنیوز: پس از اعلام خبر اکران آنلاین انیمیشن سینمایی «لوپتو» در شبکه شاد، روابط عمومی این پلتفرم تاکید کرد که تماشای این انیمیشن برای دانش‌آموزان در شبکه شاد رایگان است.

انیمیشن سینمایی لوپتو که پیش از این در سینما­های سراسر کشور اکران شده بود، برای اولین بار به صورت رایگان و اختصاصی در پلتفرم شاد قابل تماشا خواهد بود. اپلیکیشن شاد با بیش از ۹ میلیون کاربر فعال روزانه این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا بتوانند بدون پرداخت هزینه اشتراک، با ترافیک تمام بها انیمیشن را تماشا کنند.

شبکه شاد به عنوان پلتفرمی برای کودکان و نوجوانان است و این اولین بار است که یک فیلم یا سریال را برای کاربران دانش‌آموز خود به نمایش می‌گذارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی «شاد»، این پلتفرم با ارائه محتوای متنوع در زمینه‌های آموزشی، دینی، فرهنگی، هنری، مهارت ­آموزی و سرگرمی سعی دارد که نیازهای آموزشی، پرورشی و سرگرمی کاربران خود را برآورده کند. این پلتفرم همچنین با حمایت از آثار ایرانی و ارائه آن­ها به صورت رایگان و اختصاصی، به دنبال احترام به ارزش‌های ملی و محلی و ترویج فرهنگ اسلامی-ایرانی است.

انیمیشن سینمایی «لوپتو» که در سال ۱۳۹۷ توسط کمپانی پارس آنیمیشن ساخته شد، داستان یک پسر بچه به نام لوپتو را روایت می‌کند که به دنبال یافتن پدر گمشده‌اش است. این انیمیشن با استفاده از تکنیک موشن کپچر ساخته شده است که باعث می‌شود حرکات شخصیت‌ها بسیار واقع‌گرایانه و طبیعی باشند.