هنرمندنیوز: به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، نشست‌های تخصصی «۴۰-۲۰» در این دوره از جشنواره با ساختاری متفاوت میزبان علاقه‌مندان به سینما خواهد بود که برگزاری ۵ نشست با عنوان «گفت‌وگو درباره فیلم‌های کوتاه ژانر(آموزه‌های اردوهای فیلمسازی)» به دبیری حسن حسینی، بخشی از این برنامه خواهد بود.

در این سلسله نشست‌ها، حسن حسینی از منتقدان و پژوهشگران شناخته‌شده در حوزه فیلمسازی ژانر، با میزبانی کارگردانان و فیلمنامه‌نویسان مطرح سینما به بحث و گفت‌وگو درباره ژانر در فیلم‌کوتاه می‌پردازد.

در روز پنجشنبه ۲۷ مهر و در اولین نوبت، از ساعت ۱۰ تا ۱۱ حسن حسینی به گفت‌وگو با عادل تبریزی درباره ژانر در سینمای کوتاه با محوریت آموزه‌های اردوی فیلمسازی در بوشهر، خواهد پرداخت.

روز جمعه ۱۸ مهر و از ساعت ۱۰ تا ۱۱ حسن حسینی میزبان علی ملاقلی‌پور خواهد بود تا ضمن مرور آموزه‌های مطرح شده در اردوی فیلمسازی در همدان، درباره مقوله ژانر در سینمای کوتاه گفتگو کنند.

نوبت سوم از نشست‌های «ژانر در فیلم کوتاه» با سه مهمان در روز شنبه ۲۹ مهر ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ برگزار می‌شود. در این نوبت هادی مقدم‌دوست، سعید نجاتی و عطا مجابی با مرور آموزه‌های مطرح شده در اردوی فیلمسازی در اردبیل، نکاتی را درباره فیلم‌های کوتاه ژانر، مطرح می‌کنند.

چهارمین روز گفتگوهای حسن حسینی با فیلمسازان درباره «ژانر در فیلم کوتاه» در روز یکشنبه ۳۰ مهر از ساعت ۱۰ تا ۱۱ با حضور کمال تبریزی، همایون اسعدیان و امیرشهاب رضویان با تمرکز بر آموزه‌های مطرح شده در اردوی فیلمسازی در مشهد، برگزار خواهد شد.

در روز پایانی یعنی دوشنبه اول آبان، رسول صدرعاملی مهمان حسن حسینی خواهد بود تا از ساعت ۱۰ تا ۱۱ ضمن مرور آموزه‌های مطرح شده در اردوی فیلمسازی در کاشان، به موضوع الزامات توجه به ژانر در فیلمسازی بپردازند.

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.