هنرمندنیوز:  به گزارش ستاد اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای جشنواره فیلم کودک و نوجوان به نقل از خبرگزاری ایرنا، یرژی موسکوویچ یکی از داوران بخش فیلم‌های بلند بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره فیلم‌های حاضر در این دوره از رویداد در گفتگو با  خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: این رویداد نسبت به جشنواره‌های فیلم کشورهای دیگر، شکلی جدید دارد.
وی افزود: من با این امید به ایران آمده بودم که شاهد فیلم‌هایی باشم که در اروپا قابل دسترس نیستند و خوشحالم که همان اتفاقی رخ داد که پیش‌بینی می‌کردم.
این داور لهستانی ادامه داد: فیلم‌هایی که دیدم انتخاب‌های خیلی خوبی بودند که در اروپا خیلی کم در دسترس قرار دارند و از دیدن آن‌ها بسیار لذت بردم.
مسکوویچ درباره حضور پیشین خود در ایران خاطرنشان کرد: ۲۳ و ۲۶ سال پیش هم در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشتم، جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بسیار جذاب است و به نسبت جشنواره فیلم‌های کشورهای دیگر، شکلی جدید دارد.
این داور بین‌المللی تاکید کرد: البته باید بگویم که نتوانسته‌ام حضور در جشنواره را به خوبی تجربه کنم، چراکه به تماشای ۱۲ فیلم ظرف سه روز پرداختیم و فضای کلی رویداد را از دست دادم اما ارزیابی من از نظر کیفی، پشت سر گذاردن یک دوره موفق برای این جشنواره معتبر است.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با دبیری مجید زین‌العابدین و با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان از ۱۴ مهرماه با آیین افتتاحیه در اصفهان، فعالیت خود را آغاز کرد و نمایش فیلم‌ها نیز از ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) آغاز شده است. این جشنواره تا بیستم مهر (۱۲ اکتبر) ادامه دارد.