هنرمندنیوز: منوچهر مصیری کارگردان باسابقه سینما گفت: با فیلمسازی در شهرستان‌ها می‌توانیم تنوع لوکیشنی خودمان را به دنیا معرفی کنیم. بنابراین باید بعد از شناسایی سینماگران توانای شهرستان‌ها فیلم‌نامه‌های جذابی متناسب با اقلیم شهرستان‌ها نگارش شده و نسبت به تولید فیلم در شهرستان‌ها اقدام کرد.

کارگردان فیلم پرمخاطب دنیا درباره لزوم و ضرورت برگزاری مراسمی همچون جشن مهر سینمای ایران برای تکریم و بزرگداشت هنرمندان باسابقه شهرستانی، اظهار کرد: تجلیل و بزرگداشت هنرمندان شهرستان، کار درست و شایسته‌ای است و به نظرم هنرمندان شهرستانی استحقاق بزرگداشت دارند تا امید و انگیزه در آنها زنده بماند.

مصیری ابراز امیدواری کرد: اینکه شرایط تقدیر از سینماگران شهرستانی فراهم شده، اقدام مناسبی است ولی هنرمندان شایسته شهرستان را در خلال همین تقدیرها شناسایی کرده و سپس با قرار دادن تهیه‌کننده‌های باتجربه کنار آنها، شرایط فعالیت روزافزون آنها را فراهم کنند.

او تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از فیلمسازان ما وقتی به شهرستان‌ها می‌روند چون شناختی از بافت جغرافیایی و تاریخی شهرستان ندارند محصولاتی خلق می‌کنند که جز کارکرد کارت پستال ندارد ولی وقتی کار فیلمسازی توسط خود فیلمسازان شهرستانی رونق پیدا کند قطعا آثاری تولید خواهد شد که هم ارزش‌های محتوایی خوبی خواهد داشت و هم تصویری واقعی از جغرافیای داستان را به ما می‌دهد.