هنرمندنیوز: به گزارش روابط‌عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، سوسن محمدزاده رئیس گروه سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درباره جزئیات برگزاری جشن مهر سینما گفت: با توجه به اینکه ۲۹ شهریورماه دومین جشن‌ مهر سینمای ایران در خراسان‌ رضوی برپا می‌شود، جلسات شورای سیاست‌گذاری برگزار شده که نتیجه مهم آن انتخاب هنرمندان برای تجلیل در این جشن بوده است.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا مانند دوره اول از ترکیب پیشکسوتان و جوانان فیلمساز در کنار هم تقدیر شود بیان کرد: در این مراسم با توجه به اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم، تقدیر از فیلمساز فعال حوزه دفاع مقدس استان نیز در نظر گرفته شده است.

محمدزاده یادبود سینماگران فقید در سال اخیر را یکی دیگر از برنامه‌های دومین جشن مهر سیمای ایران در خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: در راستای محکومیت هتک حرمت‌های اخیر به قرآن، در این مراسم شاهد پخش یک کلیپ تولیدی با موضوع قرآن در سینما خواهید بود.

وی اجرای موسیقی مقامی خراسان را یکی دیگر از برنامه‌های این شب سینمایی عنوان کرد و ادامه داد: مراسم پایانی و اختتامیه جشن سیمرغ سینمای خراسان رضوی که دوره پنجم آن با رقابت فیلمسازان استان از ۲۷ شهریورماه آغاز می‌شود ۲۹ شهریورماه و در ادامه جشن مهر سینما برگزار و رتبه‌های برتر آن جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

رئیس گروه سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برپایی چنین رویدادهایی را زمینه ای برای شور و نشاط بیشتر در سالن‎‌های سینما با حضور هنرمندان و مردم در کنار مدیران دانست و خاطرنشان کرد: بدون شک تبلیغات رویدادهای سینمایی، گزارش‌های خبری، اخبار و اطلاعات این مراسم‌ها در رسانه‌های مکتوب و‌ مجازی و غیره در ضمیر مخاطبان به ویژه خانواده‌ها تأثیرگذار است تا نام سینما و سالن سینما در انتخاب آن‌ها برای پر کردن اوقات فراغت جای خود را داشته باشد.

محمدزاده تصریح کرد: جشن مهر سینما هم در کوتاه مدت و‌ هم در بلندمدت در جذب مخاطب سینما اثرگذار است، در این جشن تلاش بر این است تا از هنرمندان پیشکسوت سینما در کنار سینماگران جوان و فعال در شاخه‌های مختلف قدردانی شود، بنابراین جوان فعال سینماگر به ادامه راه و تمرکز بر پیشرفت در هنر فیلمسازی خود ترغیب می‌شود، در نتیجه امید زیادی وجود دارد که این جوان در آینده شغلی خود وارد بدنه سینمای ایران و چرخه اکران شود که بخش مهمی از مخاطبانش را همشهری‌ها، خانواده و دوستان او تشکیل می‌دهند و همین امر مخاطب سینما را در استان‌ها بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: به این مورد باید کیفیت و موفقیت فیلم‌های این جوانان در آینده را اضافه کنیم که می‌توانند منجر به جذب مخاطب در کل کشور شوند.

محمدزاده در پایان گفت: در حال حاضر سینماهای خراسان رضوی پس از تهران، در رتبه دوم فروش کشوری قرار دارد.