هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، شمارش معکوس برای شروع یک رویداد سینمایی دیگر آغاز شده و از ۲۶ شهریور ماه سال جاری شاهد برگزاری «دومین جشن مهر سینمای ایران» در سراسر کشور خواهیم بود. رویدادی که به مناسبت روز ملی سینما و به همت سازمان سینمایی کشور و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعار اخلاق، آگاهی و امید برگزار خواهد شد تا میزبان پیشکسوتان سینمایی در حوزه‌های مختلف باشد. یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی در این رویداد، تمرکز بر ظرفیت‌های استانی بوده که نه تنها در این دوره، بلکه در نخستین دوره جشن مهر سینمای ایران نیز بر آن تأکید شده بود، در این راستا سال گذشته برای اولین بار شاهد برگزاری این رویداد در ۲۲ استان کشور بوده‌‌ایم که ماحصل آن تجلیل از ۳۵۰ هنرمند عرصه سینمایی بوده است. امسال همزمان با برگزاری دومین جشن مهر سینمای ایران، همچنان استان‌ها در معرض توجه قرار دارند و شاهد برپایی این جشن در ۳۱ استان کشور تا ۱۰ مهرماه خواهیم بود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، استارت دومین دوره از این رویداد فرهنگی در خراسان رضوی زده می‌شود و‌ ۲۹ شهریورماه شاهد برپایی جشن مهر سینمای ایران در مشهد مقدس خواهیم بود. در ادامه ۳۰ مهرماه نیز دو استان هرمزگان و چهارمحال و بختیاری میزبان برگزاری جشن مهر سینمای ایران هستند.

از ۴ مهرماه روند برگزاری جشن مهر سینمای ایران در استان‌ها سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و استان‌های البرز، آذربایجان شرقی و گلستان برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند. ۵ مهرماه شاهد اجرای جشن مهر سینمای ایران در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، سمنان و لرستان خواهیم بود.

۶ مهرماه سال‌جاری و همزمان با جشن مهر سینمای ایران در پایتخت، خراسان شمالی، مازندران، کردستان و کرمان به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند.

۸ مهر ماه اصفهان، ۹ مهر ماه در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، بوشهر و مرکزی میزبان برگزاری جشن مهر سینمای ایران بوده و در نهایت در تاریخ ۱۰ مهرماه شاهد برگزاری این رویداد در استان‌های کرمانشاه، گیلان، ایلام، خوزستان، قزوین، قم، فارس، اردبیل همدان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد خواهیم بود.

ناگفته نماند که این رویداد فرهنگی در تهران ۱۳ مهرماه برگزار خواهد شد. بدون شک جشن مهر سینمای ایران فرصت مغتنمی است تا ظرفیت‌های مغفول استان‌ها به نحو احسن شناسایی شده و مورد توجه و تقدیر قرار گیرند