هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، انیمیشن «پر» به کارگردانی صادق جوادی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بخش مسابقه کوتاه چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن اسپینهو در پرتغال روی پرده می‌رود.

جشنواره «اسپینهو» یکی از معتبرترین جشنواره‌ها و مورد تایید آکادمی اسکار و همچنین مورد تایید آسیفا است. فیلم برگزیده واجد شرایط نامزدی بهترین فیلم کوتاه انیمیشن اسکار خواهد بود. این دوره از جشنواره از ۲۲ تا ۲۸ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

امسال ۳۷۰۰ فیلم از ۱۲۳ کشور به جشنواره ارسال شدند که از میان آنها ۱۳۰ فیلم برای شرکت در بخش‌های مختلف مسابقه انتخاب شده‌اند.

در بخش مسابقه کوتاه ۵۸ فیلم از کشورهای پرتغال، فرانسه، ایران، بلغارستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، اسپانیا، سوئیس، ژاپن، کروواسی، بلژیک، کلمبیا، تایوان، هلند، مجارستان، یونان، انگلستان، ایتالیا، هنگ کنگ، آلمان، برزیل و چین انتخاب شده‌اند.

«پر» درباره یک پدر و پسر است که روی خروس شرط‌بندی می‌کنند، یک پیرمردِ غیرعادی وارد زندگی‌شان می‌شود و زندگی آن‌ها تغییر می‌کند اما این تغییر به گونه‌ای نیست که پیش‌بینی می‌کردند و تمایل به آن داشتند.

«پر» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است.