هنرمندنیوز: «ماهی بزرگ» که محصول سال ۲۰۰۳ و اقتباسی از یک رمان با همین نام است توسط کمپانی کلمبیا پیکچرز ساخته شده است. مدیریت دوبلاژ و بازنویسی این فیلم به عهده علیرضا باشکندی است. فریبا رمضانپور، آزیتا یاراحمدی، نغمه عزیزی، ندا پوریان، سحر صدر، مریم اعتضادی، غلامرضا مهرزادیان، شروین قطعه‌ای، علیرضا اوحدی، فرزاد احمدی، محمدرضا فصیحی‌نیا، محسن بهرامی، شهراد بانکی و علی همت مومیوند صداپیشگان فیلم ماهی بزرگ هستند.
کارگردانی فیلم «ماهی بزرگ» برعهده تیم برتون است که فیلم‌های مهمی از جمله«ادوارد دست‌قیچی»، «بتمن»، «کارخانه شکلات‌سازی» و مینی سریال«ونزدی» را از او دیده‌ایم.
خلاصه داستان فیلم ماهی بزرگ از این قرار است که ویل بلوم که سال‌ها با پدر خود، ادوارد بلوم قطع رابطه کرده، خبردار می‌شود که پدرش از یک بیماری ناعلاج رنج می‌برد. ویل به زادگاه خود آلاباما باز‌می‌گردد و پس از برقرار کردن ارتباط با کسانی که زمانی به پدرش نزدیک بوده‌اند با زوایای جدیدی از زندگی او آشنا می‌شود. ادوارد بلوم که وقایع اتفاق افتاده زندگی خود را به صورت داستان‌های تخیلی برای اطرافیان خود تعریف می‌کند باعث می‌شود ویل بلوم پدر خود را یک دروغگو بداند و برای اثبات حرف خود و آشنا شدن با زندگی واقعی پدر خود شروع به جستجو در اسناد گذشته و دوستان قدیمی او می‌کند.