هنرمندنیوز: به نقل از سینما بلِند، «کریستین» ساخته جان کارپنتر یکی از بهترین اقتباس‌های سینمایی از آثار استیون کینگ در چهلمین سال اکرانش، دوباره روی پرده‌های بزرگ می‌رود.

با توجه به اینکه «بوگی‌من» ژوئن گذشته راهی سینماها شد، تقریبا فرصت زیادی برای تماشای یکی دیگر از فیلم‌های اقتباسی از کینگ برای امسال وجود ندارد جز اینکه ماه آینده «کریستین» یکی از بهترین فیلم‌هایی که تاکنون با اقتباس از نوشته‌های کینگ ساخته شده به زودی در ماه سپتامبر دوباره اکران ویژه خواهد شد.

«کریستین» که اولین بار ۹ دسامبر ۱۹۸۳ اکران شد از رمانی به همین نام که در همان سال منتشر شده بود، اقتباس شد. داستان این فیلم درباره دانش آموز دبیرستانی خجالتی به نام آرنولد کانینگهام – با بازی کیت گوردون- است که با خرید یک اتومبیل پلیموت فیوری در سال ۱۹۵۸ کل زندگی‌اش تغییر می‌کند. به زودی روشن می‌شود همه مشکلات بیش از یک وسواس معمول نوجوانان است و ماشین شیطانی محض است که نه تنها آرنی را به آرامی فاسد می‌کند، بلکه نسبت به هر کسی که جرأت دخالت در روابط آنها را داشته باشد، رفتاری خشونت‌آمیز بروز می‌دهد.

این فیلم با وجود اینکه ماهیت شرور وسیله نقلیه اصلی داستان را کمی تغییر می‌دهد و کمدی تاریکی را هم به لحن آن اضافه می‌کند، اما به عنوان یکی از بهترین آثار کارپنتر شناخته می‌شود.

جان کارپنتر کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و تدوین‌گر سرشناس هالیوودی در ژانر وحشت فعالیت می‌کند و به دلیل ساخت آثاری شاخص در این ژانر به عنوان یکی از استادان وحشت شناخته می‌شود.