هنرمندنیوز: این مستند به زندگیِ تئاتریِ کوروش نریمانی از نمایش‌نامه‌نویسان و کارگردانان شناخته‌ شده‌ی تئاتر ایران می‌پردازد.

مستند «کمدی‌نویس» پس از ساخت مستندهای «جادونویس» (درباره تغمه ثمینی)، «بازی‌نویس» (درباره محمد رضایی‌راد)، «رویای ناتمام‌» (درباره حمید پورآذری) و «مرگ در حمام بنفش» (درباره حسین کیانی) پنجمین‌ قسمت از مجموعه مستند «وقفه‌ها» ساخته‌ی آریان رضایی است که به‌ زودی در یکی از پلتفرم‌های آنلاین، اکران خواهد شد.

کورش نریمانی زاده سال ۱۳۴۸ در نورآباد لرستان و کارشناس ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است.

او با نگارش و اجرای نمایش‌هایی چون «شب‌های آوینیون»، «والس مرده‌شوران»،« دن کامیلو»، «شوایک»، «جن‌گیر» و … یکی از هنرمندان تاثیرگذار تئاتر ما به شمار می‌آید که در عرصه کمدی هم فعال است.

در کارنامه هنری نریمانی، علاوه بر اینها، کارگردانی نمایش‌هایی همچون «هتل پلازا»، بازی در نمایش‌هایی مانند «شکارگاه ممنوع» (نادر برهانی‌مرند)، «یادگار سال‌های شن» (علی رفیعی)، «تئاتر بی‌حیوان» (مهدی مکاری)، بازی در فیلم سینمایی «آرزوهای زمین» ساخته وحید موساییان و … دیده می‌شود.

او علاوه بر این به عنوان نویسنده و کارگردان در تلویزیون هم فعالیت‌های متعددی داشته که از جمله آنها می‌توان به نویسندگی سریال‌های «مجتمع مسکونی فرج و فرخ» ساخته اصغر فرهادی، «باجناق‌ها» کار فرهاد آییش، «زندگی به شرط خنده» به کارگردانی مهدی مظلومی و … اشاره کرد.

نگارش سریال «شهرک کلیله و دمنه» به کارگردانی مرضیه برومند که از شبکه نمایش خانگی پخش شد، از فعالیت‌های اخیر او به شمار می‌آید.

گفتنی است در مستند «کمدی‌نویس» که تابستان سال جاری و با هدف ثبت تاریخ شفاهی تئاتر معاصر ایران ساخته شده است، امیر قالیچی مجری طرح، محمد جواد ایزدی تدوین و اصلاح نور و رنگ، سیامک سقایی مدیر فیلم‌برداری، ندا آل طیب‌ مشاور پژوهش و رسانه، سبا امیری دستیار کارگردان، ساینا قادری و رضا جاویدی عکاس نیز آریان رضایی را همراهی کرده‌اند.