هنرمندنیوز: سینماکلوب خانه فرهنگ و هنر صحنه آبی پس از برگزاری ۲ دوره آزمایشی، دوره سوم خود را به صورت رسمی آغاز کرد. دوره سوم این رویداد با محوریت قرار دادن سینمای معاصر فرانسه از ۲۱ مرداد ماه آغاز شده و تا ۱۵ مهر ماه سال جاری، هر شنبه ساعت ۱۸ به پخش فیلم برای مخاطبان می‌پردازد.

همچنین در ادامه جلسه پس از نمایش فیلم، اثر نمایش داده شده برای علاقه مندان تحلیل و بررسی می‌شود.

فیلم «خون فاسد» ساخته لئوس کاراکس شنبه هفته گذشته ۲۱ مرداد ماه در تماشاخانه مجموعه صحنه آبی به نمایش گذاشته شد. امروز شنبه ۲۸ مرداد ماه نیز فیلم «عشاق معمولی» ساخته فیلیپ گرل برای علاقه مندان اکران می‌شود.

همچنین «یک حکایت کریسمسی» ساخته آرنو دپلشن، «کار خوب» ساخته کلر دنی، «فرانس» ساخته برنو دومون، «ایرما وپ» ساخته اولیور آسایاس، «دریاچه» ساخته فیلیپ گراندریو فیلم‌های دیگری هستند که در این دوره برای مخاطبان به نمایش و تحلیل در می‌آیند.

سینماکلوب صحنه آبی برای بازنمایی تصویری تازه از آنچه در تاریخ سینما گذشته، شکل گرفته است. بنابراین آثاری در این رویداد انتخاب شده و به نمایش گذاشته می‌شوند که در جامعه زمان خود و بعد از آن تاثیرگذار بودند.

این رویداد پیش از این ۲ دوره آزمایشی با محوریت قرار دادن «زنان و سینمای آمریکا» و «سینما از نگاه بلاتار» را در سال جاری برگزار کرده است بنابراین با استفاده از بازخوردهای این ۲ برنامه و تلاش برای بهبود آن، به سراغ دور سوم این برنامه رفته است.

شقایق عبدالوند، امیررضا اسکندری، سهیل چیوائی برگزاری و پژوهش این رویداد را برعهده دارند.