هنرمندنیوز: محمد حبیبی منصور با مستند «بانو» برنده بهترین جایزه کارگردانی فیلم مستند در نخستین جشنواره فیلم حوا شد. او درباره دریافت این جایزه گفت: برگزرای جشنواره فیلم حوا ایده خوبی بود و باید با آن همراه شد و دید که در ادامه چطور پیش می‌رود.

وی افزود: این جشنواره اتفاق خوبی است که بتواند برای مردم جامعه‌ای که مدعی فرهنگ و تمدن است قهرمان زن متناسب آن فرهنگ تولید کند؛ در این حوزه در جامعه خلا وجود دارد و این اتفاق را نداریم، یعنی آنقدر که تلاش می‌کنیم جامعه را به سمت جامعه فرهنگی پیش ببریم، به آن اندازه قهرمان تولید و معرفی نکردیم و اگر هم قهرمانی داریم، بازنمایی نشده اگر این جشنواره بتواند عامل این موضوع شود، اتفاق خوبی است.

حبیبی منصور درباره مستند «بانو» گفت: این فیلم پیش از این در چند جشنواره بین‌المللی شرکت داشت، در جشنواره فیلم فجر، نامزد سیمرغ شد و در جشنواره فیلم حقیقت نیز خوب دیده شده بود و چون موضوعی مربوط به زنان داشت به نظرم باید در این جشنواره حضور پیدا می‌کرد.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور ۱۶ تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار شد.

این رویداد محوریت موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.