هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»، ضیافت ناهار و مراسم تقدیر از مهمانان بخش بین‌الملل ظهر روز جمعه ۲۳ تیرماه با حضور مهدیه سادات محور دبیراین رویداد و جمعی از مدیران سینمایی برگزار شد.
مهدیه‌سادات محور در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به مهمانان خارجی جشنواره گفت: امیدواریم سفر خوبی را تجربه کرده باشید و منتظر دیدار شما در دوره‌های بعدی این جشنواره هستیم. خیلی خوشحالم که در جمع شما هستم. من خودم یک فیلمساز هستم و ۱۰ سال است که در موضوع زنان و خانواده کار کرده‌ام. سال ۲۰۲۰ از جشنواره ایدفا و بیگ‌اسکای آمریکا جایزه بهترین فیلم را دریافت کردم.
وی ادامه داد: جشنواره «حوا» هم قرار است ادامه پیدا کند و قصد داریم پرداختن به موضوع زنان و خانواده را در قالب جشنواره‌های سینمایی در کشورهای مختلف دنیا پیگیری کنیم. در تلاش هستیم از تولیدات و ایده‌های شما برای جشنواره سال آینده حمایت کنیم و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که ما در طول یک سال پیش رو در کنار یکدیگر باشیم.
محور تأکید کرد: همان‌طور که همه ما می‌دانیم، خانواده مفهومی مشترک برای همه ما در سراسر جهان است و برای همین ما قصد داریم در کنار یکدیگر به این دغدغه مشترک بپردازیم. ما باید بتوانیم شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» را در فیلم‌های خود منعکس کنیم. در طول یکسال پیش رو باید به این مفهوم فکر کنیم و درباره‌اش حرف بزنیم. لازمه این گفتگو هم ارتباط مستمر ما با یکدیگر در طول این یک سال است.
دبیر جشنواره در ادامه باردیگر از حضور و همراهی همه مهمانان بین‌المللی به‌ویژه داوران بخش‌های مختلف با نخستین دوره جشنواره فیلم «حوا» سپاسگزاری کرد و گفت: این دوره از جشنواره به پایان رسید اما این به معنای به پایان رسیدن کنار هم بودن ما نیست. از شما دعوت می‌کنم تا با ما در ارتباط باشید و تولیدات خود را با ما به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم تلاش برای احیای توجه به زن و خانواده را در عرصه جهانی ادامه دهیم. زمان کنار هم بودن‌مان کم بود، اما ما چیزهای زیادی را از حضور در کنار شما آموختیم.
محور در پایان صحبت‌های خود در ضیافت مهمانان بین‌المللی جشنواره فیلم حوا گفت: ان‌شالله در اتحادیه مشترک فیلمسازان «حوا» همه شما را مجدد ببینیم.