هنرمندنیوز: به گزارش روابط‌عمومی نخستین جشنواره فیلم «حوا»، داوران فیلم‌های کوتاه نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به شرح زیر و به ترتیب حروف الفبا معرفی شدند.

بر این اساس محمدعلی باشه‌آهنگر، مریم پوریامین، امیرعباس ربیعی، امیرحسین عسگری و حسین نمازی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به این دوره از جشنواره را داوری خواهند کرد.

محمدعلی باشه آهنگر فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران است که آثاری همچون «سینما متروپل»، «سرو زیرآب»، «ملکه»و… و مجموعه‌های تلویزیونی«بعد از آزادی»، «تا صبح» و… را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.
«سینما متروپل» او سال گذشته و در جریان چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر موفق به کسب سه سیمرغ بلورین شد.

مریم پوریامین منتقد و پژوهشگر است که سابقه عضویت درشورای صدور پروانه ساخت و بازبینی مواد سمعی و بصری و محصولات ویدیویی شبکه نمایش خانگی، عضویت در هیات مدیره هیات اسلامی هنرمندان، تدریس فیلمنامه‌نویسی در موسسه شهید آوینی و در بسیج هنرمندان و … را در کارنامه دارد، نویسندگی کتاب‌های «قصه‌های محمدحسین»، «آدم برفی»، «ننه پنبه»، «زن و ادبیات دفاع مقدس» و «جای پای ستاره» از دیگر فعالیت‌های اوست.

امیرعباس ربیعی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینماست که سابقه ساخت دو فیلم بلند سینمایی با عنوان‌های «لباس شخصی» و «ضد» را در کارنامه دارد.
او همچنین پیش از این فیلم‌های کوتاه «ماه در خانه» و «بعد از ظهر» را نیز ساخته است.

امیرحسین عسگری فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینماست که تاکنون فیلم‌هایی همچون «باشه برای بعد»، «بدون مرز»، «برف آخر» و… را کارگردانی کرده است. عسگری همچنین دارنده
سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران در بخش نگاه نو سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «بدون مرز» و سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «برف آخر» است.

حسین نمازی مدرس فیلمنامه نویسی و کارگردان سینماست که پیش از این فیلم‌های سینمایی «آپاندیس» و «شادروان» را کارگردانی کرده و ساخت مجموعه تلویزیونی پر مخاطب «حوالی پاییز» را نیز در کارنامه دارد.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد محوریت موضوع زنان و‌ خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.

مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.