هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌اللملی فیلم «حوا»، داوران فیلم‌های مستند راه‌یافته به بخش بین‌الملل نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» معرفی شدند.

بر این اساس سعید رشتیان، محمدرضا اسلاملو و لی زکینگ سه سینماگری هستند که آثار راه‌یافته به این بخش را داوری می‌کنند.

سعید رشتیان مستندساز و تهیه‌کننده فعال در حوزه سینمای مستند است که در رشته تاریخ تحصیل کرده و ریاست هیأت مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستند را در کارنامه خود داشته است. او مستند‌های متعددی از جمله مجموعه «آینه فرهنگ ۱و۲»، «ما هم در جنگ بودیم»، «تصویرسازان انقلاب»، «گفتگو با انقلاب»، «تهران من»، «هزاردستان امیر جاهد»، «محمد بهمن‌بیگی» و «آخرین راه» را تهیه‌کنندگی کرده است.

محمدرضا اسلاملو کارگردان و مستند ایرانی است که تحصیلات خود را در  کالج ارتباطات دانشگاه تگزاس آمریکا به سرانجام رسانده و پس از بازگشت به ایران علاوه‌بر فیلم‌نامه‌نویسی، بازیگری، فیلمبرداری و کارگردانی، با گروه‌های تلویزیونی جهاد سازندگی، حوزه هنری و… هم همکاری‌هایی داشته است. در کارنامه این سینماگر فیلم‌های سینمایی «باغ سید» و «شهابی از جنس نور» ثبت شده است و فیلم‌برداری فیلم سینمایی «آفتاب و عشق» را هم برعهده داشته است.

لی زکینگ کارگردان، فیلمنامه نویس، بازیگر، نویسنده و تهیه‌کننده از کشور چین است که نویسندگی، کارگردانی، بازی و تدوین فیلم سینمایی «زمان گذشته» را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد. کسب جوایزی چون بهترین فیلم بلند از جشنواره فیلم «ایندی برلین»، بهترین کارگردانی جدید از دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ماکائو، فیلم برگزیده سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ماکائو، برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم جوانان صربستان، برگزیده جشنواره فیلم لیفت‌آف منچستر و برگزیده جشنواره فیلم جوانان چونگ کینگ از افتخارات کارنامه این فیلمساز است.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد محوریت موضوع زنان و‌ خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.

مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.