هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، کبری خزعلی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در این رویداد درباره اهمیت برگزاری آن گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره صورت گرفته است؛ برگزاری این جشنواره حرکتی برای خانواده بوده و از هنر در خدمت خانواده بهره گرفته که این بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم بتواند تحول خوبی در فضای سینمای خانوا‌ه ایجاد کند.
وی افزود: جهان امروز و نسل جدید، زبان گویای هنر را می‌طلبد. در آینده می‌توانیم با امکانات جدیدی مثل هوش مصنوعی و متاورس تغییرات و تحولات فرهنگی گسترده ای داشته باشیم و هنر خدمت بزرگی را در این عرصه عرضه می‌دارد. رویکرد این جشنواره فرهنگی، تغییر و تحولی است که در شعار آن؛ «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» گویا بوده و آن اهمیت خانواده است؛ یعنی خانواده باید همیشه در میدان و محور باشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سوال که این شورا چقدر می‌تواند در تحقق اهداف جشنواره مشارکت کند، عنوان کرد: در این عرصه شورای هنر را داریم که در وزارت فرهنگ و ارشاد مستقر است و با نظارت وزیر فرهنگ، اعضای هنری و فرهنگی و مسئولان نظام عضو آن هستند. مجموعه فرهنگستان هنر نیز می‌تواند در این خصوص بسیار فعال باشد. ستاد علم و ستاد هنر، هر دو در عرصه علمی، فرهنگی و هنری فعال هستند که می‌تواند کمک‌های بسیار خوبی بوده و زمینه‌ساز ارتقای جایگاه هنر باشد، همچنین می‌تواند برای تدوین سیاست‌هایی در عرصه خدمت به هنر و رهگشایی مشکلات در این گونه جشنواره ها بسترسازی کند. در عین حال اگر موضوعاتی نیاز به تدوین و تصویب قانون داشته با تعامل خوبی که میان مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد، موانع برطرف خواهد شد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد محوریت موضوع زنان و‌ خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.
مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.