هنرمندنیوز: به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی محمد خزاعی در این دیدار با تاکید بر اینکه همه ما مدیون شهدای عزیز بویژه شهدای مظلوم مدافع حرم هستیم خاطرنشان کرد: این شهدا به جایگاه و نقطه ای رسیده بودند که انتخاب کردند و قهرمانانه برای صیانت از عزت دین، امنیت حرم و حفظ آرمان های والای اعتقادی پا جلو گذاشته اند. درحالی که می‌توانستند در شهر خودشان بمانند.

وی تصریح کرد: پدران و مادران شهدا مقامشان کمتر از شهادت نیست چراکه مصائب و سختی های بسیاری را به جان خریدند و تحمل می کنند.

خزاعی ادامه داد: در دوران پر فراز و نشیب و سختی قرار داریم و در این میان، وجود مبارک شما بزرگواران و پدران و مادران و همسران شهدا برای جامعه و کشور مایه برکت و الهام است.

وی گفت: خدا به همه ما توفیق عطا کند تا از این راه دست بر نداریم و رهرو راه شهیدان باشیم.

پدر شهید مدافع حرم حمیدرضا باب‌الخانی اظهار کرد: یک ماه قبل از شهادت توفیق داشته ایم و به سوریه رفتیم، آنجا یکی از مدافعان زینبیون می‌گفت فرزندان شما با عزت تشییع می شوند ولی دولت ما مخالف دفاع از حرم است.

وی افزود: پسرم با اینکه از طرف دستگاه های مختلف دعوت شده بود ولی سپاه را انتخاب کرد و حتی تلاش کرد که به سپاه قدس منتقل شود و اینگونه راه خودش را انتخاب کرد.

همسر شهید باب‌الخانی نیز با انتقاد از برخی فیلم های سینمایی و آثار شبکه نمایش خانگی گفت: چرا ما امروز باید شاهد فیلم های نامناسب برای فرزندانمان باشیم و چرا سالها طول میکشد تا فیلمی همچون به وقت شام ساخته شود؟

وی تصریح کرد: در شبکه نمایش خانگی شاهد فیلم هایی هستیم که مناسب شأن جامعه اسلامی نیست.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه ضمن تاکید بر اهتمام به میراث فرهنگی شهدا و ایثارگران عنوان کرد: دغدغه‌ ما تولید فیلم های انقلابی با محوریت قهرمانان ملی و مضامین و مفاهیم اخلاقی و انسانی و دینی است،

وی با اشاره به تاکید و توجه جدی سازمان سینمایی به مفاهیم مقاومت و دفاع مقدس در دوره اخیر اضافه کرد: سازمان سینمایی بیش از همیشه به دغدغه های اصیل جامعه و منافع ملی تاکید دارد و تولید فیلم های سینمایی و مستند در این حوزه از رویکردها و دغدغه های ما است که تاکنون هم آثار زیادی تهیه شده است ‌و ما حتی، در سفرهای استانی هم موضوع ساخت فیلم پیرامون شهدای ملی را به عنوان یکی از مفاد تفاهمنامه های استان ها در دستور کار قرار داده ایم.

شایان ذکر است مادر همسر شهید باب‌الخانی و خواهر شهید چراغی شامگاه شنبه ۲۷ خردادماه مقابل بیمارستان فیض اصفهان از سوی افرادی ناشناس به شدت مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته اند که‌ سپس، این عوامل توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.