هنرمندنیوز: به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است:

“انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت بانوی هنرمند کشورمان سرکار خانم پروانه معصومی که همواره در فعالیت‌های هنری خود به‌ویژه در آثار دینی و قرآنی آثار به یادماندنی از خود به جای گذاشته‌اند، موجب تاسف و تالم شد.

خانم پروانه معصومی از بانوان هنرمند و پیشکسوت کشورمان بودند که همواره در عرصه‌های مختلف هنری و همچنین در جبهه انقلاب نقش‌آفرینی‌های به یاد ماندنی داشتند.

آثاری از جمله “گل‌های داودی”، “جهیزیه‌ای برای رباب، “شکوه زندگی” و “یوسف پیامبر” از جمله آثاری است که مرحومه پروانه معصومی در آن نقش آفرینی کردند.

نقش‌آفرینی در برخی از سریال‌های تلویزیونی این بانوی فقیده از جمله نقش “مادر” در سریال “پلیس جوان” همچنان در ذهن اکثریت ایرانی‌ها مانده و در این سریال با هنرمندی خانم معصومی، جایگاه و حضور مادر در حل مشکلات جوانان به خوبی به تصویر کشیده شد.

اینجانب درگذشت این بانوی هنرمند و پیشکسوت کشورمان را به خانواده و بازماندگان و همچنین جامعه سینمایی ایران اسلامی تسلیت گفته و امیدوارم با حضرت فاطمه زهرا (س) که این روزها در ایام شهادت این بانوی بزرگ قرار داریم، محشور باشند.”

پروانه معصومی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در صومعه سرا درگذشت.