هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، تقی صادقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در این مراسم که دیشب با حضور رضا واعظی مدیرکل صدا و سیمای استان و جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی در مجتمع فرهنگی هنری گلشن برگزار شد، اظهار کرد: خراسان شمالی اگر چه در حوزه سینما با استاندارها فاصله زیادی دارد اما دارای نیروی انسانی مستعد علاقه مند است.

صادقی با تاکید بر مهم شمردن اراده انسان در تحقق اهداف افزود: اراده انسان همیشه ثابت کرده است که در نداشته ها می تواند بر کمبودها و نداشته ها غلبه کند و قطعاً جوانان  مستعد و علاقه مند در حوزه سینما نیز در استان ما ثابت کرده اند که نداشته ها مانعی برای ادامه فعالیت نخواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی پردیس سینمایی «هماگ» با ۷ سالن و ظرفیت هزار نفر توسط حوزه هنری اندکی از کمبودهای این استان در حوزه سینما برداشته شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جشن مهر سینما را فرصت ارزشمندی برای بازخوانی و تامل در هویت و مبانی سینمای انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت: اهالی سینما می توانند این رویداد را به فرصتی پایدار برای پاسخ به پرسش های اساسی حول سینمای ایرانی اسلامی و نسبت میان آن با جهان بینی اسلامی و رشد و تعالی آن تبدیل کنند.

در ادامه این مراسم رضا واعظی مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی گفت: بین متن سینمایی و ابزار سینمایی است تفاوت وجود دارد، سینما ابزاری به نام متن فیلم دارد و این متن است که به سینما هویت می دهد.

واعظی افزود: سینما زمانی می تواند هویت خودش را نشان دهد که بر اساس فرهنگ و هنجار و ارزش های خودش ساخته شده باشد.

وی در خصوص حمایت از هنرمندان استانی در حوزه سینما تصریح کرد: درصدد ساخت دو سریال در استان هستیم که امیدواریم با همت مسئولین استانی بتوانیم این سریال ها را در استان و با استفاده از ظرفیت هنرمندان استانی تولید کنیم.

در دومین جشن مهر سینمای ایران در خراسان شمالی از احسان طالبی به عنوان تهیه کننده، حسین فیروزه، امید پوراتابک، حسین سنگ برگان و عباس آذری به عنوان کارگردان، نادعلی عارفیان، سید مهدی فخرنبی و دانیال قاسمیان به عنوان فیلمنامه نویس، نوید آقایی و محمد عباس پور به عنوان فیلمبردار و امید وحدانی نژاد و محمد عارفی مقدم به عنوان صدابردار تقدیر شد.

همچنین در بخش تدوین از داوود وحیدی، صداگذاری علیرضا فیروزیان و امیرحسین شرافت، گریم مهسا وحدانی، بازیگری احسان کمالی و حدیث فیروزه، آموزشگاه برتر داریوش اورانوس بخت، هنرآموز امیر بیاتی، سعید آقایی و مسعود بهشتی، پیشکسوت مهرداد رحمانی و حامد ظریفیان، خدمات پشتیبانی فرامرز فرنود و سینمادار برتر ابراهیم ساعد تجلیل شد.

در این مراسم مهتاب سازدار، نرگس علی نیا، اسما صدیقی، حنانه فیروزه، مائده اصغری، کیانا صباغی، آرزو خجسته و ملیکا جمشیدی به عنوان هنرجویان برتر معرفی و تقدیر شدند.