هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، این برنامه عصر امروز در سالن تئاتر فرهنگسرای کومش و با حضور قادر آشنا دبیر جشنواره و معاون دفتر توسعه، فناوری و مطالعات سینمایی،فلاح، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان، مدیر صدا و سیمای استان سمنان، معاون سیمای مرکز صدا و سیمای استان سمنان، معاون صدای مرکز صدا و سیمای استان، مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری سمنان و رئیس سازمان بسیج هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و با توجه به همزمانی رویداد مهر سینمای ایران با هفته دفاع مقدس، کلیپی به همین مناسب پخش و سپس پوستر فیلم کوتاه «کلید زندگی» با موضوع دفاع مقدس رونمایی شد.

در ادامه قادر آشنا دبیر جشنواره و معاون دفتر توسعه، فناوری و مطالعات سینمایی گفت:مهر سینمای ایران از ابتکارات جدید در سازمان سینمایی کشور است و بمنظور تجلیل از عوامل و هنرمندان عرصه سینمایی کشور راه اندازی شده است ، سال گذشته از بیش ۳۵۰ هنرمند این عرصه تجلیل شد .

وی افزود: توجه به استان‌ها جز اصول و برنامه های کلیدی ماست ، تا امروز به ۲۳ استان سفر کرده و تعهداتی را داده ایم و به تعهدات خودمان نیز پایبندیم .این در حالی است که در شروع دولت جدید ما ۳۵۰ سالن سینمایی داشتیم که این آمار الان به ۷۵۰ سالن رسیده است و به لطف خدا تا پایان سال ۱۰۰ سالن دیگر را به مجموعه سالنها اضافه خواهیم نمود به نحوی که در هنگام تحویل دولت تعداد سالنها به ۱۰۰ سالن خواهد رسید و این امر حتما اتفاق خواهد افتاد چون اراده بر انجامش هست در عرصه تولید ، تلاشمان بر تجهیز انجمن سینمای جوان استان است .

آشنا تاکید کرد:ما نسبت به ایرانمان تعهد داریم . نسبت به دینمان تعهد داریم . نسبت به شهدایمان تعهد داریم .ما نسبت به کشورمان ، نسبت به جغرافیای ایران عزیزمان باید حساس باشیم . هر وجب از این خاک باید به جانمان گره بخورد . ایران عزیز ما ، هویت ملی ما ، هویت دینی ما باید کارکرد من و شمای هنرمند شود . اگر غفلت بکنیم قافیه را باخته ایم.من از همین جا ، از همه کسانی که دل در گروه ایران عزیزمان دارند ، تمنا می کنم نسبت به سرنوشت کشورمان حساس باشند .و در  تولیداتمان به موضوعاتی چون داشته هایمان ، بزرگانمان، مفاخرمان ، مشاهیرمان توجه شود.

در ادامه مراسم از محمد شکیبا در بخش پوستر و اقلام تبلیغاتی فیلم، هومن اسدی در بخش عکس، علی عارف نسب در بخش کارگردانی فیلم کوتاه، مهدی نجفی در بخش تدوین، امیر طالب بیدختی در بخش تولید فیلم کوتاه، روح الله فخرو در بخش کارگردانی بلند و محمدعلی یوسفیان در بخش تولید فیلم بلند و فرزاد رنجبر نظری در بخش فیلمبرداری تقدیر شد.

در بخش پایانی برنامه فیلم بلند «دنیای آرمان» به کارگردانی روح الله فخرو و تهیه کنندگی روح الله فخرو و محمدعلی یوسفیان به نمایش در آمد.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم  نمایشگاه عکس فعالان رشته عکاسی در استان، از سوی قادر آشنا افتتاح و ۴۰ قطعه عکس از ۵ عکاس در معرض بازدید عموم قرار گرفت.