هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی موزه سینما، علیرضا خمسه، علی لقمانی و رهبر قنبری همزمان با روز ملی سینما مهمان این مجموعه فرهنگی تاریخی می شوند.

بر اساس این گزارش، یکشنبه ۱۹ شهریور کارگاه تخصصی فیلمبرداری در سینما با موضوع «چگونه تصاویر بهتری خلق کنیم» توسط علی لقمانی فیلمبردار سینمای ایران ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ برگزار می‌گردد.
علی لقمانی فیلمبرداری فیلم‌هایی همچون شهر زیبا، طهران تهران، اشک سرما،نفس عمیق، عروس آتش، جزیره رنگین، بی خود و بی جهت، آلزایمر، عیار ۱۴، جعبه موسیقی و … را بر عهده داشته است.
همچنین روز دوشنبه ۲۰ شهریور کارگاه تخصصی کارگردانی در سینما با موضوع «از ایده تا اجرا » توسط رهبر قنبری از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ برگزار می شود.
رهبر قنبری ساخت فیلم هایی همچون پرنده باز کوچک، او، عروسی حسین، روئیدن در باد، مثل یک پدر، پنجره، بر توسن خیال یار، شیخ نحند خیابانی و … را بر عهده داشته است.
روز سه شنبه ۲۱ شهریور نیز همزمان با روز ملی سینما نشست تخصصی «کمدی؛ سینمایی برای تمام فصول» با حضور علیرضا خمسه بازیگر و کمدین شناخته شده سینمای ایران ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار خواهد شد.
علیرضا خمسه در فیلم هایی همچون شاید وقتی دیگر، روز باشکوه،آپارتمان شماره ۱۳، بوی خوش زندگی، دو نفر و نصفی، مهریه بی بی،جیب برها به بهشت نمی روند، زیر بام های شهر، عروسک، بیست، یکی بود یکی نبود و … نقش آفرینی داشته است.
این رویدادها در سالن فردوس موزه سینما برگزار می‌شود و علاقمندان برای حضور در این برنامه‌ها می توانند به لینک https://clubmuseum.ir/ مراجعه کنند.