هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا؛ در متن پیام مهدیه سادات محور دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در آستانه برگزاری این رویداد آمده است: «زنانِ ایستاده بر فراز قله‌های افتخار، زنانِ نجواگر لالایی‌های مادرانه‌، زنانی با آغوش گشاده برای تربیت فرزندان آینده سازشان، زنانِ مدال آور و قهرمان، زنانِ پشتیبان و حامی دفاع مقدس، زنانِ پیشران در عرصه علم و دانش، زنان در اوج هنر و خلاقیت، همه این‌ها را وقتی در مدیوم سینما و روایت، تصور‌ می‌کنیم، آرایه‌های زیبایی را نظاره‌گر هستیم که متعهدانه، مسئولانه و با اشتیاق، موتور پیشران خود، خانواده و جامعه هستند و با انگیزه و توان شگرف، سعی دارند طرحی نو در اندازند؛

نخستین جشنواره بین‌المللی حوا، روایت‌های ارزشمندی را از زنان در ایران و جهان معرفی می‌کند که بسیار برایمان آشنایند؛ تصاویر اثرگذار که تاکیدی است بر نقشِ با اهمیت زنان بر حفظ، تقویت و رشد خانواده و جامعه بالنده.
روایت‌هایی که در وهله اول، ضرورت بازتعریف تصویر به جا، کامل و صحیح از زنان به عنوان نیمی از جامعه را به همه ما یادآوری می‌کند و از زاویه دیگر تلنگری‌ست برای مدیران و اصحاب هنر، قلم و رسانه در باب لزوم بازنمایی و روایت زیبا و درست این کنشگران در قاب سینما و رسانه.

این جشنواره نه تنها پیشکشی به همه زنان ایران و جهان است که متعلق به همه کسانی است که سهم و جایگاه زنان در خانواده و جامعه را بی بدیل و بی‌همتا قلمداد می‌کنند. »
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «حوا» به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد تا ۲۳ تیرماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار می‌شود. این رویداد محوریت موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند.