هنرمندنیوز: به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، سینما فرهنگ واقع در شهرستان چارایماق از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی با سالنی دو منظوره و ظرفیت ۱۷۰ صندلی مجهز به سیستم پخش دیجیتال آماده بهره‌برداری سینمایی است که با حضور محمد خزاعی به مدار سمفا متصل می‌شود.

بر پایه این خبر، این ۲۲۱ امین سالن سینمایی است که در دولت سیزدهم با حمایت سازمان سینمایی کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرستان چارایماق از مناطق محروم و کم‌برخوردار استان آذربایجان شرقی است که در راستای برنامه‌های عدالت فرهنگی دولت سیزدهم و با اهتمام سازمان سینمایی و موسسه سینماشهر صاحب سالن سینمایی می شود.

همچنین، محمد خزاعی علاوه بر افتتاح سینمای شهرستان چارایماق در آئین جشن ملی مهر سینمای ایران در شهر تبریز حضور پیدا می کند.

جشن ملی مهر سینمای ایران با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم، و تجلیل و تکریم همه فعالان و حامیان صنعت سینمایی کشور توسط سازمان سینمایی طراحی شده و امسال دومین دوره آن در ۳۲ استان کشور در حال برگزاری است.

در استان آذربایجان شرقی مهر سینمای ایران در نقاط کم برخوردار و مرزی استان همچون شهرستان های هشترود، چاراویماق، هریس،‌ ورزقان، هوراند و خداآفرین همزمان با تبریز برگزار می‌شود