هنرمندنیوز: محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه شصت و هفتیمن جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج _ دنا گفت: بسیار خوشحالم که روند جشنواره های ما از استان کهگیلویه و بویراحمد و جشنواره منطقه ای سینمای جوان آغاز شده است و امیدوار این روند در ادامه که به قله آن یعنی مجموعه جشنواره های بین المللی فجر در بهمن ماه است می رسد اینچنین پرشور و شوق باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه اقدامات این وزارت خانه در حمایت از استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دراین استان نگاهمان پرورش هر چه بیشتر حوزه فرهنگ و هنر و ارتقای روز افزون آن است که البته نیازمند زیرساخت هایی است. متاسفانهدر این استان نیز مجموعه ای را داشتیم که ۱۶ سال است کار ساخت آن آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده، این اتفاق باعث ناامیدی می شود واصلا راضی کننده نیست؛ از ابتدای شروع به کار دولت مردمی با مجموعه ای از اینگونه طرح های عمرانی روبرو بودیم که خوشبختانه بسیاری از آن ها را به سامان رساندیم و انشاالله بزودی پروژه استان کهگیلویه و بویراحمد هم افتتاح می شود.

اسماعیلی با اعلام این خبر که بزودی ساخت پردیس سینمایی یاسوج آغاز می شود، اظهار داشت: شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر باید پردیس سینمایی داشته باشند و یک سینما کافی نیست، در همین راستا باید از استاندار محترم تشکر کنم که مساعدت کردند تا بزودی زمین مورد نظر برای ساخت این پردیس اختصاص داده شود تا در حداقل زمان ممکن پردیسی سینمایی در شأن استان ساخته و راه اندازی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مهم ترین بخش سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجمن سینمای جوانان ایران است گفت: این انجمن با سابقه و فعالیت گسترده ای که دارد، بسیاری از هنرمندان اصیل کشور را پرورش داده و به رشد و بالندگی رسانده است.

اسماعیلی در پایان اظهار داشت: طی چند روزه آینده ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوان اختصاص خواهد یافت و ۵۸ دفتر این انجمن هر یک به صورت میانگین ۳ الی ۱۰ میلیارد تومان حمایت مالی دریافت خواهند کرد؛ هچنین با صحبتی که با استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد داشتیم مبلغ ۴ میلیارد تومان جداگانه اعتبار جهت تامین مکان مناسب با تجهیزات لازم برای دفتر انجمن سینمای جوان یاسوج اختصاص می دهیم که انشاالله الباقی این حمایت توسط استانداری تامین می شود.

برگزاری جشنواره منطقه‌ای دنا باعث انسجام فرهنگی و هنری در استان شد

دبیر جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج_ دنا در ادامه مراسم گفت: برگزاری این جشنواره باعث یک انسجام فرهنگی و هنری ویژه در میان هنرمندان استان شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان خواسته هایی دارد که توجه جدی به زیرساخت های فرهنگی و هنری این استان است و اگر بخواهیم تناسبی بین سرانه جمعیتنی و تعداد هنرمندان بگیریم واقعا این نیاز بسیار احساس می شود و این استان سرشار از چهره های درجه یک است که شایسه حمایت زیرساختی و تولیدی است. یکی از بزرگترین خواسته های ما بحث سینماها است که دو سینما به هت استاندار محترم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی در سطح استان در آستانه افتتاح است. اما مرکز استان نیز شایسته و نیازمند یک سالن سینما اختصاصی است و امیدوارم این مشکل با تدبیر دولت سیزدهم حل شود. همچنین توجه و حمایت و تقویت تولیدات فرهنگی و هنری استان را خواهانیم.

انجمن سینمای جوانان ایران یک باشگاه کارآفرینی است

در ادامه این مراسم مهدی آذرپندار مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: هر فیلمی ساخته می شود ۲۰ الی ۲۵ نفر مشغول به کار می شوند و به نظرم باید استاندار محترم انجمن سینمای جوان را یک باشگاه کارآفرینی ببیند که جوانان استان را مشغول کار و فعالیت می کند و به آنان امید به زندگی و انگیزه می دهد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران خطاب به وزیر ارشاد گفت: خانواده سینمای جوان بسیار مشتاق هستند تا آخرین وضعیت بودجه حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارتقای تجهیزات دفاتر انجمن را بدانند، همان طور که می دانید بیش از ۱۲ سال است که دفاتر انجمن به لحاظ ارتقای تجهیزات فنی اتفاق خاصی را ندیدند که با تدبیر حضرتعالی انشاالله بزودی این یادگاری ارزشمند از سوی دولت سیزدهم و حضرتعالی برای انجمن بماند.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان به شرح زیر تقدیر شد:

برگزیدگان بخش ویژه فیلم:

* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش ویژه بهترین فیلم با موضوع کارآفرینان و صنایع خلاق به سعید پُروزن برای فیلم مستند “کلگ(نان بلوط)” از مارگون

* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به عنوان جایزه بخش سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به احمد احمدپور برای فیلم ” فصل شیدایی” از خرم آباد

برگزیدگان بخش فیلم:

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون بخش بهترین پژوهش در فیلم مستند به محمد طالبی برای فیلم نقش زیگلر از اراک

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی به صمد قربان‌زاده برای فیلم شیهه‌ی دور از ارومیه

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بخش بهترین صدای فیلم به ” هادی ساعد محکم برای صدابرداری فیلم شکار از مهاباد

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بخش بهترین صدای فیلم به مسعود دولت یاری ” برای صداگذاری فیلم پویانمایی لاخ از همدان

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بخش بهترین تدوین به محسن دانشور بیری برای فیلم حدس فروشنده از شیراز

لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بخش بهترین فیلمنامه تالیفی به سروش البخشی نائینی برای فیلم برادران آب تنی از آبادان

جایزه ویژه هیأت داوران

لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به شاناز خلفی برای بازی در فیلم داستانی ننه خُضیره از دهدشت

لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال محمدجواد آرمان مهر و سیدحسین آزادی برای فیلم مستند بازگشت فلامینگوها از شیراز

لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به علیرضا فرجیان برای همدانی موسیقی فیلم پویانمایی لاخ از همدان

بخش ویژه بهترین فیلم های پویانمایی تجربی، مستند و داستانی

کسانی که در این بخش تندیس دریافت می کنند به صورت مستقیم به چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران راه خواهند یافت

اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین پویانمایی به فاطمه احمدی برای فیلم “حفره بعدی” از اراک

اهدای تندیس جشنواره لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون در بخش بهترین فیلم مستند به بهنام بیرموند برای فیلم “دفک” از بروجرد

اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم تجربی شیوا بافهم برای فیلم “هبوب” از شیراز

اهدای تندیس جشنواره لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی به سروش البخشی نائینی برای فیلم “برادران آب تنی” از آبادان

اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم جشنواره به صمد قربان زاده برای فیلم شیهه دور از ارومیه

برگزیدگان بخش عکس:

* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به محسن دانشور بیری برای عکس “ییلاق سرد” از شیراز به عنوان عکس سوم

* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به مریم ایزدپناه برای عکس ” خانواده‌ی ما” از یاسوج به عنوان عکس دوم

* اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به سید مهرداد شریفی برای عکس ” آینده” از اراک به عنوان عکس اول

* اهدای لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ۸۰ میلیون ریال به عنوان بهترین فتومونتاژ به صمد قربان‌زاده از ارومیه

* اهدای لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس حمیدرضا حمزه‌پور برای مجموعه ” خانه‌امن ” از ارومیه